Na czym polega mezoterapia bezigłowa?
Mezoterapia bezigłowa to bezinwazyjny, w pełni bezbolesny zabieg medycyny estetycznej. Polega na wykorzystaniu zjawiska elektroporacji. Za pomocą specjalistycznej aparatury skóra poddawana jest działaniu bezpiecznej fali elektromagnetycznej. Generowane impulsy pozwalają wprowadzić preparaty aktywne do głębokich warstw skóry. Metoda ta odżywia i regeneruje skórę znacznie lepiej niż stosowanie tradycyjnych kosmetyków zewnętrznych.
Zabieg jest doskonałą alternatywą dla mezoterapii mikroigłowej, której niektórzy się obawiają. W przypadku mezoterapii bezigłowej nie dochodzi do nakłuć skóry, a co za tym idzie – nie ma ryzyka wystąpienia żadnego dyskomfortu u pacjenta.
Jakich efektów możesz się spodziewać?
Mezoterapia bezigłowa to bardzo uniwersalny zabieg. Korzystnie wpływa na kondycję skóry różnych obszarów ciała: twarzy, szyi, dekoltu, rąk, brzucha, ud, pośladków i owłosionej skóry głowy.
Występujące w czasie zabiegu zjawisko elektroporacji pozwala skutecznie dostarczyć aktywne składniki kosmetyków wprost do skóry właściwej wymienionych wyżej obszarów. Mezoterapia bezigłowa głęboko penetruje skórę właściwą, tonizuje mięśnie i pobudza naturalne procesy odnowy biologicznej już na poziomie komórkowym.
Korzystając z tej nowoczesnej formy medycyny estetycznej, odniesiesz wiele korzyści. Efekty zabiegu to:
- Odmłodzenie, nawilżenie i rewitalizacja skóry
- Normalizacja naskórka
- Tonizacja mięśni
- Rozjaśnienie plam skórnych
- Spłycenie zmarszczek
- Liftling
- Skuteczna redukcja cellulitu i tkanki tłuszczowej
- Zmniejszenie rozstępów
- Ujędrnienie biustu
- Pobudzenie metabolizmu tkanek skórnych
- Poprawa krążenia i trofiki skóry
- Zwiększenie przenikalności błon komórkowych
- Pobudzenie mieszków włosowych i naczyń krwionośnych na owłosionej skórze głowy, aby zahamować wypadanie włosów, stymulować porost nowych i odżywiać włosy
Jakich efektów możesz się spodziewać?
Mezoterapia bezigłowa jest bezpieczna dla błon komórkowych. Nie uszkadza ich, ale pozwala doprowadzić do nich aktywne substancje. W czasie zabiegu zachodzi kilka istotnych zjawisk fizycznych:
- Elektroporacja. Specjalna fala elektromagnetyczna w postaci impulsów wywołuje czasową i w pełni odwracalną destabilizację składników lipidowych. Impulsy docierają aż do wnętrza komórek, dzięki czemu terapia jest bardzo efektywna.
- Pinocytoza. W błonie komórkowej następuje utworzenie drobnych kanalików, które zaczynają wchłaniać aplikowane koktajle odżywcze. Preparaty pozostają aktywne nawet do 48 godzin po zakończeniu zabiegu.
- Sonoforeza, czyli mikromasaż. W czasie mezoterapii bezigłowej następuje mimowolny wzrost ciśnienia tkanek, co wpływa na ich regenerację. Komórki stają się zdrowsze i bardziej sprężyste.
Specjaliści IK Clinic dbają o to, aby czas trwania zabiegu, jego intensywność oraz rodzaj koktajli zabiegowych były dostosowane do potrzeb pacjenta. Dzięki temu mezoterapia bezigłowa zawsze daje doskonałe efekty.
Kiedy warto zastosować mezoterapię bezigłową?
Zabiegi mezoterapii bezigłowej to oferta skierowana do osób, które chcą skutecznie nawilżyć skórę i usunąć widoczność pierwszych oznak starzenia się skóry i spowolnić ten proces. Terapia pozwala usunąć zmarszczki, bruzdy, plamy i przebarwienia, które często pojawiają się wraz z wiekiem.
Jednak to nie wszystko. Specjaliści medycyny estetycznej zalecają mezoterapię bezigłową także wtedy, gdy walczysz z cellulitem, bliznami i rozstępami albo zwiotczeniem skóry. Ponadto zabiegi mezoterapii igłowej pobudzają krążenie krwi. Dzięki temu będziesz wyglądać i czuć się jeszcze lepiej!
Mezoterapia bezigłowa jest uniwersalna i przeznaczona do każdego rodzaju skóry – tłustej, suchej, mieszanej, naczynkowej, wiotkiej lub z przebarwieniami. Ostateczny efekt zależy od rodzaju koktajli i substancji odżywczych wykorzystywanych w czasie zabiegu.
Przebieg zabiegu krok po kroku
Mezoterapia bezigłowa to zabieg, który dzieli się na kilka etapów:
- Wywiad medyczny i wykluczenie przeciwwskazań.
- Przygotowanie skóry.
- Faza 1: Peeling chemiczny. Peeling ma za zadanie złuszczyć naskórek, aby substancje aktywne mogły lepiej przeniknąć do skóry właściwej.
- Faza 2: Wprowadzenie koktajlu zabiegowego. Następuje elektroporacja, czyli otwarcie kanalików jonowych.
- Faza 3: Cyrkulacja. Substancje aktywne wnikają jeszcze głębiej, a toksyny wypychane są na zewnątrz pod wpływem wytworzonego w komórkach ciśnienia.
- Faza 4: Drenaż. Ciśnienie wewnątrzkomórkowe wyrównuje się do stanu pierwotnego.
- Faza 5: Stymulacja. Kanaliki jonowe zostają zamknięte.
Mezoterapia bezigłowa – przeciwwskazania
Istnieje kilka przeciwwskazań do zabiegu mezoterapii bezigłowej:
- Nadwrażliwość skóry
- Przerwana ciągłość skóry
- Infekcja grzybicza, wirusowa lub bakteryjna
- Gorączka lub ogólne osłabienie organizmu
- Przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
- Przewlekłe choroby serca i/lub żył
- Wszczepiony rozrusznik serca
- Metalowe elementy zatopione w ciele (np. protezy lub klamry)
- Choroby nowotworowe
- Epilepsja
- Cukrzyca
- Ciąża i karmienie piersią
Zapraszamy do skorzystania z bezpiecznej i skutecznej mezoterapii bezigłowej w IK Clinic. Jeśli masz wątpliwości co do wykonania zabiegu, nasi lekarze i kosmetolodzy chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.