Czym jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Radiofrekwencja mikroigłowa stanowi połączenie radiofrekwencji (RF) – czyli fal elektromagnetycznych o częstotliwości fal radiowych – i mezoterapii mikroigłowej. Jest to synergistyczna i precyzyjna metoda wykorzystująca fale radiowe w celu ogrzania skóry do pożądanej temperatury, na odpowiedniej głębokości.
Efektem refrakcji mikroigłowej jest uruchomienie procesu regeneracyjnego i stymulacja produkcji nowego kolagenu i elastyny, a tym samym:
- zagęszczenie i zliftingowanie skóry twarzy, szyi i dekoltu;
- wygładzenie zmarszczek;
- zmniejszenie widoczności blizn i rozstępów;
- zwężenie porów;
- zmniejszenie cellulitu;
- poprawa jędrności i sprężystości skóry;
- poprawa kolorytu skóry;
- redukcja cieni i zmarszczek pod oczami;
- regeneracja i odżywienie skóry;
- poprawa owalu twarzy.
Parametry i głowice zabiegowe dobierane są w zależności od obszaru ciała oraz problemów skórnych. Urządzenie ma możliwość zastosowania 3 rodzajów głowic: mikroigłowe nieizolowane, mikroigłowe izolowane oraz kontaktowe, które z powodzeniem można stosować w miesiącach letnich. Głowice (kartridże) są jednorazowe i sterylnie zapakowane. Kartridże izolowane przesyłają falę radiową tylko na konkretnej, ustawionej głębokości, a nieizolowane deponują falę po całej długości igły, podgrzewając wszystkie warstwy skóry, począwszy od warstwy naskórkowej. Głowica kontaktowa emituje falę radiową w momencie zetknięcia się ze skórą, lecz bez naruszenia jej ciągłości.
Okres rekonwalescencji oraz wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu jest zależny od parametrów i rodzaju głowicy. Terapia obejmuje kilka zabiegów i jest dobierana indywidualnie. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą ok. 6–8 tygodni.
Radiofrekwencja mikroigłowa Bydgoszcz - efekty
Pierwsze efekty po zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej widoczne są jeszcze tego samego dnia – skóra jest widocznie bardziej napięta i jędrna. Jednak właściwy, długotrwały efekt pojawia się z lekkim opóźnieniem, ponieważ radiofrekwencja mikroigłowa stymuluje obszar objęty zabiegiem do wytwarzania nowych wiązań kolagenowych. Skóra jest silnie i kompleksowo zregenerowana już od pierwszego zabiegu.
Okres rekonwalescencji oraz wygląd skóry bezpośrednio po zabiegu jest zależny od parametrów i rodzaju głowicy.
Dla kogo zabieg radiofrekwencji mikroigłowej?
W związku ze stymulującym działaniem na włókna kolagenowe, zabieg radiofrekwencji mikroigłowej polecany jest przede wszystkim osobom, które zmagają się z utratą jędrności skóry w obrębie twarzy, szyi i dekoltu, ale także w innych partiach ciała, takich jak pośladki, uda, brzuch, biust czy ramiona. Zabieg ten świetnie sprawdzi się także w przypadku powierzchownych blizn, rozstępów, przebarwień i w przypadku rozszerzonych porów. Warto dodać, że radiofrekwencja mikroigłowa, może być wykonywana niezależnie od pory roku oraz karnacji osoby poddawanej zabiegowi.
Ile zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej?
Terapia obejmuje kilka zabiegów i jest dobierana indywidualnie przez doświadczonego kosmetologa. Ilość zabiegów zależna jest między innymi od kondycji skóry pacjenta w obszarze zabiegowym, wieku, a także problemu, z jakim pacjent zgłosił się do gabinetu. Odstępy pomiędzy zabiegami wynoszą ok. 4–8 tygodni.
Przeciwwskazania do zabiegu
Wykonanie zabiegu radiofrekwencji mikroigłowej jest ograniczone kilkoma przeciwwskazaniami. Należą do nich:
- ciąża i okres laktacji,
- niewyregulowane choroby tarczycy,
- cukrzyca,
- niektóre z chorób autoimmunologicznych,
- aktywna choroba nowotworowa,
- przyjmowanie niektórych leków,
- stany zapalne skóry oraz obwodowych naczyń krwionośnych,
- choroby krwi i układu krążenia,
- opryszczka,
- skłonność do powstania keloidów
- padaczka.
W razie wątpliwości co do możliwości wykonania zabiegu prosimy o wcześniejszy kontakt w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.