pixel

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej?

Depilacja laserowa jest wykonywana przy użyciu medycznego lasera Aria Trio, który posiada trzy długości fali: 755, 808 i 1064 nm, co oznacza, że jest połączeniem lasera diodowego, aleksandrytowego i neodymowo-yagowego. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu zabieg jest odpowiedni dla wszystkich rodzajów skóry i włosów. Dodatkowo laser jest wyposażony w system chłodzenia, a parametry są ustawiane i dobierane indywidualnie do potrzeb Klienta.

Zasadą działania tego lasera, jest pochłanianie trzech wiązek światła:

 • 755 nm – przez nawet niewielką ilość melaniny w mieszku włosowym,
 • 808 nm – przez ciemną melaninę zgromadzoną w mieszku włosowym,
 • 1064 nm – przez hemoglobinę znajdującą się w naczyniach włosowatych otaczających i odżywiających mieszek włosowy. Zniszczenie tych naczyń włosowatych, sprawia, że mieszek włosowy obumiera, co skutkuje skuteczną depilacją nawet jasnych włosów.

Masz pytania? Chcesz zapisać się na zabieg lub skonsultować? Zapraszamy do kontaktu.

IK Clinic Depilacja

Depilacja laserowa - jak działa?

Pochłonięte światło lasera zamieniane jest na ciepło, które niszczy komórki macierzyste włosa, powodując jego trwałą utratę i destrukcję mieszka włosowego. Proces ten jest najskuteczniejszy w przypadku ciemnych włosów, znajdujących się w fazie aktywnego wzrostu (anagen). Włosy pozostające w innych okresach wzrostowych (fazie zaniku i fazie spoczynku) nie reagują na działanie lasera, dlatego należy zachować odpowiednie odstępy pomiędzy zabiegami.

Dla kogo depilacja laserowa?

Zabieg depilacji laserowej jest przeznaczony dla osób borykających się z nadmiernym, uporczywym owłosieniem, hirsutyzmem, hipertrihozą, wrastającymi włosami i zapaleniem mieszków włosowych.

Depilacja laserowa - okolice ciała

Depilacja laserowa skutecznie usunie owłosienie w takich okolicach jak:

 • nogi,
 • bikini (również głębokie), 
 • brzuch,
 • plecy,
 • klatka piersiowa,
 • ramiona,
 • pachy,
 • twarz.

Depilacja laserowa Bydgoszcz - jak się przygotować?

W pierwszej kolejności sprawdź, czy nie występują u Ciebie żadne przeciwwskazania, które podane są poniżej. Jeśli przyjmujesz leki lub zioła światłouczulające, odstaw je na co najmniej dwa tygodnie przed zabiegiem. Jeśli nie jest to możliwe, zabieg nie będzie mógł być wykonany. Na miesiąc przed zabiegiem zrezygnuj z metod depilacji związanych z wyrywaniem włosków (pęseta, wosk). 4 tygodnie przed depilacją z użyciem lasera należy zrezygnować z opalania, także w solarium. Nie należy stosować także samoopalaczy – w ich przypadku musimy odczekać do całkowitego zniknięcia opalenizny. Zadbaj o to, aby skóra nie była przesuszona – odpowiednie nawilżanie wprowadź co najmniej miesiąc przed planowanym zabiegiem.

Przygotowanie dzień przed/w dniu zabiegu

Na 24 godziny przed zabiegiem zrezygnuj ze spożywania alkoholu. W dniu zabiegu umyj ciało i nie stosuj żadnych kremów czy balsamów – skóra powinna być sucha i odtłuszczona. Pamiętaj także o zgoleniu (maszynką) włosków z okolicy zabiegowej, ale postaraj się to zrobić na tyle delikatnie, aby nie podrażnić skóry. Najlepiej zrobić to wieczór przed planowanym zabiegiem.

Zalecenia po zabiegu depilacji laserowej

Aby efekt depilacji laserowej utrzymał się jak najdłużej, stosuj się do zaleceń przekazanych przez kosmetologa w dniu wykonywania zabiegu. Pamiętaj, że skóra po depilacji może być przez kilka godzin lekko podrażniona – dbaj o jej nawilżenie. Przez kilka dni po zabiegu staraj się dodatkowo nie podrażniać skóry objętej depilacją, ani nie korzystać z basenu oraz sauny. Tak, jak przed zabiegiem, również po nim unikaj opalania przez 4 tygodnie, a dodatkowo stosuj kremy z filtrem. Jeśli czekają Cię kolejne zabiegi z serii, z opalania zrezygnuj całkowicie w tym okresie.

Depilacja laserowa - ile zabiegów?

Zabiegi depilacji laserowej wykonuje się w odstępach co 4–8 tygodni, a ich ilość jest dobierana indywidualnie, w zależności od kilku czynników. Podczas pierwszej wizyty kosmetolog po przeprowadzeniu wywiadu oraz badania skóry, poinformuje Cię, ile zabiegów będzie koniecznych dla uzyskania zadowalającego efektu.

Depilacja laserowa - ile trwa efekt?

Wykonanie pełnej serii zaleconych zabiegów depilacji laserowej skutkować będzie usunięciem włosków nawet na stałe. Po pewnym czasie owłosienie może jednak w niewielkim stopniu powracać. Aby temu zapobiec, warto zdecydować się na wykonywanie zabiegów przypominających co najmniej raz w roku, aby efekt utrzymał się jak najdłużej.

Czy depilacja laserowa boli?

Urządzenie, które wykorzystuje się do depilacji laserowej, wyposażone jest w system chłodzący, aby w jak największym stopniu zminimalizować przykre odczucia związane z usuwaniem owłosienia. Odczucie bólu podczas zabiegu jest kwestią całkowicie indywidualną. Zabieg depilacji laserowej wiąże się z wystąpieniem lekkiego pieczenia, szczególnie w miejscach najbardziej wrażliwych, takich jak górna warga, bikini, czy pachy. Skóra nóg i rąk jest znacznie mniej wrażliwa, zatem w tych miejscach dyskomfort związany z zabiegiem z pewnością będzie mniej odczuwalny. 

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

Po wykluczeniu przeciwwskazań wymienionych poniżej zabieg depilacji laserowej jest całkowicie bezpieczny. Należy także pamiętać o odpowiednim postępowaniu po wykonanym zabiegu, aby zminimalizować możliwość wystąpienia ewentualnych powikłań.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Niestety nie zawsze przeprowadzenie zabiegu depilacji laserowej jest możliwe. Występują stany oraz schorzenia, które czasowo wykluczają pacjenta z zabiegu. Występują także takie, które są bezwzględnymi przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserem. Przed umówieniem się na zabieg, upewnij się, czy żadna z poniższych sytuacji nie dotyczy Ciebie:

 • okres ciąży i laktacji (zapoznaj się z zabiegami dla kobiet w ciąży),
 • aktywna choroba nowotworowa,
 • świeża opalenizna (do 4 tygodni),
 • stosowanie leków i kosmetyków światłouczulających,
 • choroby skóry (bielactwo, łuszczyca, rybia łuska),
 • epilepsja, 
 • skłonność do występowania przebarwień,
 • aktywna opryszczka,
 • infekcje,
 • antybiotykoterapia.

Oczywiście, podczas wywiadu, który przeprowadzony zostanie w ramach kwalifikacji do zabiegu depilacji laserowej, doświadczony kosmetolog raz jeszcze wykluczy ewentualne przeciwwskazania. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z nami, a my postaramy się odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Cię pytania.

Zapraszamy do zapoznania się z resztą naszej szerokiej gamy zabiegów laseroterapii.