pixel

Mezoterapia igłowa na czym polega?

Mezoterapia igłowa to zabieg z zakresu medycyny estetycznej, który stymuluje skórę od środka, nie zmieniając kształtu i wyrazu twarzy. Sam zabieg polega na wprowadzeniu substancji aktywnych w głąb skóry za pomocą strzykawki zakończonej cienką igłą. 

Do zabiegów wykorzystujemy preparaty najwyższej marki: Aquashine, Prostrolane, Jalupro, Volite, Cytocare, Fillmed by Filorga, Xela Rederm, CG Styler 600, Alidya (leczenie cellulitu).

mezoterapia igłowa Bydgoszcz

Wskazania do wykonania mezoterapii igłowej

Dzięki swojej uniwersalności zabieg mezoterapii igłowej może być wykorzystywany w wielu obszarach medycyny estetycznej. Najbardziej popularną okolicą zabiegową jest twarz, w obrębie której mezoterapię igłową wykorzystuje się w celu redukcji zmarszczek, ujędrnienia, intensywnego nawilżenia czy w przypadku przebarwień. Jednak mezoterapia igłowa znajduje zastosowanie także w przypadku takich partii ciała jak szyja, dekolt, ramiona, brzuch uda czy pośladki – wszędzie tam, gdzie pożądany będzie efekt ujędrnienia czy wygładzenia skóry. Mezoterapia igłowa to także idealny wybór dla osób zmagających się z nadmiernym wypadaniem włosów – stosowana na skórę głowy, stymuluje i odżywia cebulki włosów.

Zapobieganie lub leczenie łysienia - Mezoterapia igłowa

Wypadanie włosów to wstydliwa przypadłość, która spotyka zarówno mężczyzn jak i kobiety. Zabieg mezoterapii igłowej może zostać przeprowadzony an skórze głowy w celu zapobiegania lub leczenia łysienia. Wykorzystujemy preparat DR. CYJ, którzy powstrzymuje wypadanie włosów, przyspiesza ich odrost, pogrubia i zagęszcza je.

Jak wygląda zabieg mezoterapii igłowej?

W zależności od problemu, z jakim zgłasza się pacjentka, dobierany jest preparat, który zostanie wprowadzony do głębokich warstw skóry poprzez cienką igłę. Jeśli zajdzie taka potrzeba, przed iniekcją preparatu może zostać użyty krem znieczulający dla pełnego komfortu pacjentki. Zabieg mezoterapii igłowej trwa od kilkunastu do kilkudziesięciu minut, w zależności od okolicy zabiegowej.

Mezoterapia igłowa ile zabiegów?

Dla pełnego efektu należy sukcesywnie wykonać kilka zabiegów. Ilość zabiegów zależna jest od okolicy, w której wykonywana jest mezoterapia igłowa, problemu, z jakim zgłasza się pacjentka oraz od stanu skóry. Dokładna ilość zabiegów określona zostanie po przeprowadzeniu dokładnego wywiadu medycznego przez doświadczonego lekarza lub kosmetologa.

mezoterapia igłowa Bydgoszcz

Mezoterapia igłowa kiedy widać efekty?

Pierwsze rezultaty mezoterapii igłowej widoczne są już po pierwszym zabiegu – skóra staje się bardziej odżywiona i napięta. Na pełen efekt zabiegów tą metodą należy poczekać do zakończenia serii – zauważalnie poprawi się gęstość skóry, a efekt utrzyma się znacznie dłużej. Widoczność rezultatów zależna jest oczywiście od problemu, z jakim pacjentka zgłosiła się do gabinetu. 

Przeciwwskazania do zabiegu mezoterapii igłowej

Choć mezoterapia igłowa jest zabiegiem bardzo uniwersalnym, występują sytuacje, w których jej wykonanie może być niemożliwe. Należą do nich:

  • aktywna choroba nowotworowa,
  • ciąża i okres laktacji,
  • ostre stany zapalne skóry, 
  • cukrzyca, 
  • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych
  • uczulenia na składniki podawanego preparatu.

W razie wątpliwości co do możliwości wykonania zabiegu mezoterapii igłowej prosimy o kontakt w celu umówienia konsultacji z lekarzem lub kosmetologiem.

IK Clinic Mezoterapia iglowa