Przebarwienia skóry spowodowane są nierównomiernym rozprowadzeniem melaniny w skórze. Na skutek nagromadzenia melaniny powstają ciemniejsze, różnej wielkości plamki o nieregularnym kształcie. Przebarwienia skórne powstać mogą na skutek kilku przyczyn – zmian hormonalnych (m.in. w ciąży, w czasie stosowania antykoncepcji hormonalnej), stanów zapalnych, przy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne, a także na podłożu genetycznym. Laserowe usuwanie przebarwień to bardzo skuteczna metoda wyrównywania kolorytu skóry u osób, u których powyższe zmiany występują, bez względu na przyczynę ich powstania.

Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień?

Zabieg laserowego usuwania przebarwień jest wykonywany przy użyciu medycznego lasera neodymowo-yagowego ADVATx, o długości fali 589 nm i 1319 nm. Wyzwalane światło żółte i podczerwone pochłaniane jest przez zgromadzoną w skórze melaninę. W porównaniu do innych laserów stosowanych przy leczeniu przebarwień laser ADVATx penetruje głębsze warstwy przy zachowaniu wysokiego powinowactwa do melaniny. Duża selektywność, jaką cechuje się laser ADVATx, czyni go wysoce skuteczną i bezpieczną metodą (oddziałuje jedynie na fragmenty skóry z hiperpigmentacją i omija te o normalnym nagromadzeniu barwnika). Za pomocą tego lasera jesteśmy w stanie usunąć nawet przebarwienia w głębszych warstwach skóry.

IK Clinic usuwanie przebarwień

Wskazania do stosowania lasera frakcyjnego

Połączenie obu długości fal umożliwia szerokie zastosowanie lasera ADVATx, szczególnie w przypadku:

 • melasmy (ostudy),
 • przebarwień posłonecznych,
 • przebarwień pozapalnych,
 • przebarwień potrądzikowych,
 • nierównego kolorytu skóry,
 • plam starczych,
 • piegów.

Dla kogo zabieg usuwania przebarwień laserem?

Laserowe usuwanie przebarwień dedykowane jest każdemu, kto chciałby wyrównać koloryt skóry. Usuwanie przebarwień laserem sprawdzi się szczególnie u osób po przebytym trądziku, zmagającymi się z przebarwieniami posłonecznymi, czy chcących pozbyć się plam starczych. Laserowe usuwanie przebarwień to zabieg, na który decydują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni niezależnie od wieku. Jeśli więc problem przebarwień nie jest Ci obcy, umów się na konsultację w IK Clinic.

Zalecenia po zabiegu usuwania przebarwień skóry

Po zabiegu skóra nie wymaga rekonwalescencji. Nie pojawiają się wybroczyny, zasinienia czy blizny, a ból jest niewielki. Konieczne jest także unikanie opalania przez miesiąc od zabiegu oraz stosowanie kremu z filtrem SPF 50 na okolicę zabiegową.

Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz - ile zabiegów?

Zabiegi wykonuje się w odstępach co 4 tygodnie, a ich ilość jest dobierana indywidualnie w zależności od rodzaju przebarwień, ich wielkości, głębokości, a także oczekiwań pacjenta.

Usuwanie przebarwień laserem - efekty zabiegu

Możliwość kierowania światła w jedno miejsce lub frakcyjnie pozwala na dostosowanie kuracji w celu osiągnięcia natychmiastowych efektów. Należy jednak mieć na uwadze, że bezpośrednio po zabiegu plamy i przebarwienia stają się ciemniejsze – nie jest to jednak powód do stresu. Po złuszczeniu się naskórka pojawią się oczekiwane rezultaty. Do głównych efektów zabiegu zaliczyć można rozjaśnienie przebarwień oraz wyrównanie kolorytu skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu usuwania przebarwień

Każdy zabieg z wykorzystaniem lasera jest poprzedzony konsultacją, która na celu ma wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań, do których zaliczyć można:

  • aktywne choroby nowotworowe,
  • stany zapalne skóry, 
  • niektóre z zaburzeń hormonalnych,
  • przyjmowanie leków i ziół fotouczulających,
  • świeżą opaleniznę,
  • ciążę.

  W dniu zabiegu należy zrezygnować z gorących kąpieli, czy korzystania z sauny oraz intensywnego wysiłku fizycznego.

  W razie jakichkolwiek niejasności lub pytań nasz zespół pozostaje do Twojej dyspozycji i służy radą.