pixel

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego w IK Clinic Bydgoszcz

Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego to bezpieczna i sprawdzona metoda, która pozwala uzyskać efekt głębokiego nawilżenia. W wyniku iniekcji skóra będzie wygładzona, odżywiona i bardziej sprężysta.

IK Clinic Kwas hialuronowy

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy (HA – Hyaluronic Acid) to związek chemiczny, który naturalnie występuje w ludzkim organizmie, a jednocześnie ma wiele unikalnych właściwości. Niestety wraz z wiekiem jego ilość znacząco maleje, przez co skóra staje się wiotka, sucha i pozbawiona blasku. Niedobór kwasu hialuronowego prowadzi też do szybszego powstawania zmarszczek i sprawia, że skóra staje się wyjątkowo wrażliwa na podrażnienia.

Dlatego tak cenne są bezpieczne i skuteczne zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego. W naszej klinice stosujemy tę substancję do:

 • wypełniania zmarszczek i głębokich blizn (np. blizn potrądzikowych),
 • wolumetrii policzków, brody, żuchwy,
 • powiększania i modelowania ust.

Jest to świetna alternatywa dla Pacjentek, które chcą poprawić swoją urodę bez użycia skalpela.

Na czym polega zabieg z użyciem kwasu hialuronowego?

Zabiegi z użyciem kwasu hialuronowego są bezbolesne i całkowicie bezpieczne; ta substancja fizjologiczna nie wywołuje reakcji uczuleniowej.

Procedura polega na wstrzyknięciu głęboko pod skórę starannie dobranego rodzaju kwasu o konsystencji żelu. Do tego celu używa się kaniuli – specjalnej, długiej igły, która nie ma ostrego zakończenia. Kaniula pozwala sprawnie ominąć połączenia nerwowe i naczyniowe, a jednocześnie nie przyczynia się do powstawania sińców. Zabiegi z użyciem HA przeprowadzamy w znieczuleniu miejscowym. Po wstrzyknięciu preparatu Pacjentka może odczuwać przez chwilę jedynie lekkie rozpieranie pod skórą.

Dzięki silnym właściwościom higroskopijnym kwas hialuronowy wypełnia i delikatnie podnosi skórę. Z jego pomocą doświadczony specjalista modeluje brodę, poprawia kształt nosa i owal twarzy, uwydatnia usta oraz przywraca skórze Pacjentki młody i zdrowy wygląd.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym pozwala na precyzyjne wymodelowanie warg. W efekcie Twoje usta będą piękne, ponętne i doskonale nawilżone. Warto z niego skorzystać, gdy chcesz zwiększyć objętość ust, poprawić ich kształt lub zniwelować dysproporcje między dolną a górną wargą.

Modelowanie ust z użyciem HA daje natychmiastowe i bardzo naturalne rezultaty. Dzięki tej metodzie specjalista może unieść kąciki ust, wymodelować ich kontur i wypełnić zmarszczki palacza na górnej wardze. Zastosowanie kwasu hialuronowego to także dobry sposób na ujędrnienie i nawilżenie ust oraz przywrócenie ich naturalnego koloru.

Zabieg powiększania i modelowania ust kwasem hialuronowym trwa około 30 minut. Bezpośrednio po nim usta będą miękkie i elastyczne. Niekiedy na wargach może się pojawić niewielki obrzęk, który powinien ustąpić po 2-4 dniach.

Jakich efektów możesz się spodziewać?

Zabiegi z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są bezpieczne, skuteczne i w pełni odwracalne. Efekty są widoczne od razu i utrzymują się od 6 do 9 miesięcy. Decydując się na jeden z zabiegów w naszej klinice, możesz liczyć na:

 • wypełnienie zmarszczek,
 • wygładzenie skóry,
 • nadanie twarzy wypoczętego wyglądu,
 • przywrócenie cerze blasku,
 • poprawę kondycji skóry,
 • poprawę napięcia i elastyczności skóry,
 • redukcję cieni pod oczami,
 • zmniejszenie tendencji do podrażnień,
 • poprawę owalu twarzy.

Wszystkie zabiegi są wykonywane przy użyciu kwasu hialuronowego znanych i sprawdzonych marek. Ponadto stosowane przez nas produkty posiadają odpowiednie certyfikaty i atesty, a ceny poszczególnych zabiegów pozytywnie Cię zaskoczą.

Przeciwwskazania do zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Oferowane przez nas zabiegi nie niosą ze sobą ryzyka wystąpienia poważnych powikłań i są przeprowadzane w wyjątkowo miłej atmosferze. Jednak w niektórych sytuacjach poddanie się zabiegowi z użyciem kwasu hialuronowego nie jest zalecane. 

Przeciwwskazaniem do wykonania iniekcji jest:

 • uczulenie na składnik zastosowanego preparatu,
 • infekcje i stany zapalne skóry,
 • choroby autoimmunologiczne, choroby wątroby i nowotwory,
 • zaburzenia krzepliwości krwi,
 • ciąża i karmienie piersią,
 • epilepsja,
 • niewyrównana cukrzyca,
 • zbyt krótki czas od wykonania ostatniego zabiegu medycyny estetycznej.

Skorzystaj z zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego

Wykonywane w IK Clinic zabiegi to skuteczna metoda na spowolnienie procesów starzenia i poprawę wyglądu twarzy. Z tej usługi mogą z powodzeniem skorzystać osoby w różnym wieku, którym zależy na uzyskaniu naturalnego efektu.

W naszej klinice kwas hialuronowy jest wykorzystywany także do złagodzenia dolegliwości bólowych w obrębie kolana. Iniekcje kwasem hialuronowym w ortopedii to skuteczny sposób na zwiększenie lepkości i elastyczności płynu stawowego, a także zwiększenie poślizgu chrząstki stawowej. Zastrzyki z kwasu hialuronowego w kolano łagodzą dolegliwości związane z osteoporozą, pomagają zwalczać stany zapalne i obrzęki oraz wspomagają odbudowę chrząstki.

Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Jeśli masz wątpliwości co do wykonania zabiegu, lekarze i kosmetolodzy IK Clinic chętnie odpowiedzą na Twoje pytania.