pixel

Nici Aptos - naturalny lifting twarzy

Proces starzenia obejmuje wszystkie struktury w obrębie twarzy (kość, poduszeczki tłuszczowe, więzadła, skóra). Pierwszym objawem są widoczne zmarszczki oraz pogorszenie się jędrności skóry. Starzenie się znacznie wpływa na obniżenie pewności siebie zarówno w sferze prywatnej, jak i zawodowej. Jeśli poszukujesz alternatywny dla zabiegów chirurgii plastycznej, zdecydowanie mniej inwazyjnych oraz pozwalających uzyskać naturalny, nieprzerysowany, trwały efekt, lifting za pomocą nici APTOS jest metodą stworzoną dla Ciebie.

Liftingujące nici APTOS są wysokiej klasy produktem medycznym, zapewniającym stuprocentową skuteczność oraz bezpieczeństwo stosowania. Ich skuteczność oparta jest na ponad 20-letnim doświadczeniu i ciągłych innowacjach, które pozwalają na wykorzystanie nici APTOS w wielu obszarach medycyny.

Aktualne ceny zabiegu nićmi APTOS można sprawdzić na podstronie Cennik

IK Clinic Nici Aptos

Czym są liftingujące nici APTOS, jak działają?

Nici APTOS są rodzajem nici chirurgicznej, które różnią się od siebie w zależności od miejsca zabiegowego oraz efektu, jaki pacjent chciałby uzyskać. Metoda APTOS na ten moment dysponuje aż 30 rodzajami różnych nici – z wypustkami, gładkimi w kształcie spirali, w formie warkoczy itd. Ich rodzaj dobierany jest w zależności od miejsca docelowego użycia, gdyż różne rodzaje tkanki wymagają różnego podejścia zabiegowego. To lekarz przeprowadzający zabieg dokonuje ich wyboru na podstawie indywidualnych ustaleń z pacjentem. Nici, oprócz samej ich struktury, różnią się także wchłanialnością – dostępne są nici APTOS w pełni rozpuszczalne, wykonane z kopolimeru kwasu polimlekowego i kaprolaktonu oraz nierozpuszczalne, które zbudowane są z polipropylenu. Zarówno w przypadku pierwszych, jak i drugich, za skuteczność ich zastosowania odpowiedzialne są wypusty (haczyki) – ułożone wielokierunkowo i zróżnicowanie, co zapewnić ma ich optymalne zakotwiczenie w tkance.

Zalety stosowania liftingujących nici APTOS

Nici APTOS mogą być stosowane jedynie przez certyfikowanych lekarzy metody APTOS, co daje gwarancję bezpieczeństwa i pewność, że zabieg wykonany zostanie przez profesjonalistę. Same nici są także certyfikowane, a technologia chroniona patentami, co dodatkowo zwiększa bezpieczeństwo stosowania tej metody. Zabiegi z wykorzystaniem nici APTOS są niezwykle małoinwazyjne, a okres rekonwalescencji jest znacznie krótszy niż w przypadku standardowych procedur chirurgii plastycznej – ma to związek z minimalnym polem zabiegowym, który stanowią jedynie malutkie nakłucia, przez które wprowadzane są nici.

Wskazania do użycia nici APTOS

Podstawową przesłanką do zastosowania nici liftingujących APTOS jest ptoza (opadanie tkanek miękkich), deformacja owalu twarzy, żuchwy, podwójny podbródek (przy zauważalnym nadmiarze tkanki tłuszczowej zaleca się zastosowanie lokalnej redukcji tkanki tłuszczowej),  pogorszenie jędrności skóry twarzy, wiotkość skóry, narażenie na pogłębienie się zmarszczek. Jeśli widoczne staje się zmniejszenie ilości produkowanego kolagenu, skóra wyraźnie traci jędrność i blask. Nici APTOS nie tylko poprawiają wygląd twarzy w wyniku napięcia tkanek podskórnych, ale stymulują produkcję elastyny i kolagenu, co pozwala w naturalny sposób odzyskać młodość. Jednak nici APTOS to nie tylko poprawa wyglądu twarzy, szyi czy dekoltu, ale także możliwość poprawy jakości skóry w obrębie innych partii ciała. Nici APTOS znajdują zastosowanie w korekcji brzucha, ramion, piersi, ud czy nad kolanami.

Dla kogo nici APTOS?

Nici APTOS odpowiednie są dla osób, poszukujących sprawdzonej, mało inwazyjnej metody liftingu twarzy, które zauważyły wyraźne osłabienie jędrności skóry. Nici APTOS są metodą, stosowaną u osób, poszukujących naturalnego efektu liftingu. Dzięki ich zastosowaniu wyraźnie widoczna jest poprawa jędrności oraz wygładzenie skóry, jednak efekt nie jest karykaturalny. Na zabieg z wykorzystaniem nici APTOS mogą zdecydować się także osoby borykające z asymetriami w obrębie twarzy wynikającymi z nieodwracalnego porażenia nerwu twarzowego (np. po przebytym udarze). Wysokiej klasy, sprawdzona metoda, materiały w postaci dopracowanych pod każdym względem nici oraz doświadczony personel stanowią gwarancję najwyższej jakości usługi, wykonywanej z dbałością o każdy detal.

Przygotowanie do zabiegu - lifting za pomocą nici APTOS

Przed przystąpieniem do zabiegu warto wykonać podstawowe badania krwi – morfologię, OB oraz APTT. Warto także skontaktować się z lekarzem Podstawowej Opieki Zdrowotnej w celu wykluczenia przeciwwskazań standardowych dla zabiegów medycyny estetycznej (przeciwwskazania wypisane są także u dołu strony). Przed zabiegiem zostanie zebrany obszerny wywiad medyczny, a lekarz wykonujący zabieg, dobierze odpowiedni rodzaj nici, w zależności od planowanych efektów.

Przebieg zabiegu z wykorzystaniem nici APTOS

Zabieg rozpoczyna się podaniem znieczulenia miejscowego. Preparat znieczulający tkanki zaczyna działać w ciągu kilku minut od aplikacji, wtedy można przystąpić do implantacji nici APTOS. Ten wysokiej klasy produkt implantowany jest w warstwę głęboką skóry, pozwalając uzyskać wyjątkowo naturalny efekt liftingu. Podczas zabiegu wykonywane są jedynie pojedyncze nakłucia, bez konieczności rozcinania miejsca zabiegowego skalpelem. Wprowadzone nici mają za zadanie utworzenie szkieletu podtrzymującego i naprężającego tkanki. Sam zabieg trwa od kilkunastu do kilkadziesiąt minut, zależnie od ilości nici liftingujących APTOS umieszczanych podskórnie i wielkości obszaru zabiegowego.

Zalecenia po zabiegu i rekonwalescencja

Po zabiegu skóra może być widocznie zaczerwieniona, obrzęknięta oraz pomarszczona. Jest to naturalny efekt jego wykonywania i ustępuje on w ciągu kilku dób. W ciągu pierwszej doby od zabiegu zalecane jest przykładanie zimnych okładów celem zmniejszenia obrzęku oraz przyspieszenia procesu gojenia. W pierwszych dniach należy także powstrzymać się od przyjmowania gorących napojów, a przez okres ok. dwóch tygodni napojów alkoholowych. Okres rekonwalescencji po zabiegu może trwać przez kilka tygodni, w trakcie których nie jest zalecana ekspozycja słoneczna, podróże samolotem, korzystanie z siłowni, a także stosowanie preparatów, mogących podrażnić skórę.

Efekty

Zabieg liftingu skóry za pomocą nici APTOS prezentuje się bardzo naturalnie, dzięki czemu wyglądasz promiennie i tak, jakby rzeczywiście ktoś odjął Ci lat. W porównaniu z metodami chirurgii plastycznej jest on zdecydowanie mniej widoczny jeśli chodzi o naturalność efektu. Twoja skóra będzie wyraźnie młodsza i bardziej jędrna przez aż 18-24 miesiące od wykonania zabiegu, a same nici liftingujące APTOS nie będą wyczuwalne oraz nie wpłyną na odczucie dyskomfortu.

Przeciwwskazania

Poza uczuleniem na preparat znieczulający do przeciwwskazań możemy zaliczyć:

 • choroby autoimmunologiczne,
 • ciężką chorobę fizyczną, 
 • kolagenozę, 
 • chorobę niedokrwienną serca,
 • nadciśnienie II i III stopnia, 
 • hemofilię, 
 • zaburzenia psychiczne, 
 • stany zapalne i nowotwory w obszarze planowanego zabiegu, 
 • przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych, 
 • zaostrzenie przebiegu wszelkich chorób przewlekłych,
 • ciążę i laktację,
 • wprowadzone wcześniej nierozpuszczalne implanty w obszarze zabiegowym.