pixel

Nowoczesna kosmetologia ma wiele do zaoferowania

Nowoczesna kosmetologia to coś więcej niż tylko proponowanie Klientkom określonych usług. To przede wszystkim umiejętne dobranie zabiegu do oczekiwań Klientek i specyfiki ich skóry. Kluczowe jest tutaj podkreślenie tego, co ma się najpiękniejsze i postawienie na naturalne piękno.

Co oferuje i czym jest kosmetologia?

Kosmetologia łączy w sobie wiedzę z kilku dziedzin takich jak na przykład dermatologia, medycyna estetyczna, anatomia czy fizjologia. Indywidualne podejście do Klientki pozwala na umiejętne wykorzystanie tak obszernej wiedzy w trakcie zabiegów. Zabiegi w naszej klinice są przede wszystkim w pełni bezpieczne i wykonywane z najwyższą starannością. Dzięki temu poprawia się wygląd zewnętrzny, co w oczywisty sposób wpływa na poczucie pewności siebie i samopoczucie. Zadowolona Klientka nie tylko czuje się atrakcyjniej, ale ma poczucie, że zabiegi zostały wykonane w pełnej harmonii z potrzebami. 

Kto może wykonywać zabiegi z zakresu kosmetologii?

Zabiegi kosmetologiczne może wykonywać zarówno kosmetolog, jak i kosmetyczka. Natomiast jeśli mowa o kosmetologach, to przyjmuje się, że mogą oni wykonywać większość zabiegów estetycznych, których celem jest przede wszystkim opóźnienie procesu starzenia – bez wprowadzania do organizmu pacjenta leków. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej, szczególnie te, podczas których wykorzystywane są leki (jak np. zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej), są natomiast zarezerwowane wyłącznie dla lekarza. Celem tychże zabiegów jest niejako “cofnięcie” powstałych już zmian.

Różnica między kosmetologiem a kosmetyczką

Jeśli chodzi o to, czym różni się kosmetolog, a kosmetyczka, to podstawowa różnica polega na ścieżce edukacji. Kosmetyczką można zostać albo po ukończeniu kursu zawodowego, albo po studium kosmetycznym trwającym 2 lata. Natomiast kosmetologiem może zostać tylko osoba, która ukończyła 3-letnie studia na uczelni wyższej. Zatem jak łatwo można zauważyć, kosmetolog wymaga nieco większego zaangażowania jeśli chodzi o edukację. Zakres przedmiotów w przypadku kosmetologa, jest większy i musi on znać między innymi patofizjologię, biochemię, toksykologię, alergologię czy podstawy chirurgii plastycznej. Zajmuje się on nie tylko problemami skóry, ale także zdrowym stylem życia i fachowym doradztwem jak prawidłowo dbać o skórę.

Jakie zabiegi wchodzą w skład kosmetologii?

Jeśli chodzi o zabiegi w naszej klinice, to oferujemy precyzyjne, wysokiej jakości zabiegi. Jednym z nich jest radiofrekwencja mikroigłowa, dzięki której stymuluje się produkcję kolagenu i elastyny. Z kolei mezoterapia mikroigłowa to popularny i lubiany zabieg, gdzie za pomocą mikronakłuć, pobudza się zdolności regeneracyjne skóry. Przy okazji podaje się preparaty nawilżające i napinające. Dla Pań, które chcą wygładzić zmarszczki i poprawić kontur twarzy, idealny będzie bezinwazyjny lifting iMoos. Oferowana Oxybrazja to peeling wodno-tlenowy, gdzie efektem jest twarz pełna blasku. Jeśli Klientka chce ujędrnić i odmłodzić skórę, to Infuzja tlenowa będzie dobrym rozwiązaniem. Czysty tlen, pozwoli wtłoczyć aktywne składniki w głąb skóry. I wreszcie masaż tlenowy działa kojąco i stymulująco na skórę z cellulitem. Różnego rodzaju peelingi chemiczne, złuszczą martwy naskórek i pomogą skórze odzyskać blask.

Kto może korzystać z zabiegów kosmetologii, komu mogą się przydać?

Każdy zabieg jest dobrany ściśle pod określony rodzaj skóry. Inne potrzeby ma skóra sucha, skóra tłusta/mieszana, a inne, skóra wrażliwa/alergiczna. Z kolei skóra naczynkowa i skóra trądzikowa to wyzwanie dla kosmetologa, które przy odpowiedniej wiedzy, pozwoli odzyskać piękną cerę bez zmian lub załagodzić zmiany. Panie zmagające się z szarą skórą i z przebarwieniami, również mogą poczuć się zaopiekowane, bo dla nich gabinet oferuje szereg zabiegów jak na przykład oxybrazja czy peeling migdałowy, a także specjalistyczne lasery przeznaczone do usuwania przebarwień i skutecznego fotoodmładzania. Panie z dojrzałą skórą lub starzejącą się, poczują poprawę kondycji skóry, po dobrze dobranych zabiegach. Dlatego kluczowe jest określenie rodzaju skóry i wysłuchanie oczekiwań Klientki. Procesy starzenia się skóry i ujędrniania jej to główne powody wizyty w gabinecie kosmetycznym.  Ale każdy, kto odczuwa potrzebę poprawy stanu skóry i nie ma przeciwwskazań do zabiegu, może skorzystać z usług gabinetu kosmetycznego. Kosmetologia estetyczna cieszy się ogromnym powodzeniem i dzięki nowoczesnym narzędziom i wyszkolonemu personelowi, może pomóc Klientkom w wymarzonej metamorfozie.

Jak wygląda konsultacja kosmetologiczna?

Konsultacja kosmetologiczna to wywiad z Klientem, który trzeba przeprowadzić na pierwszej wizycie w gabinecie. Bardzo ważne jest, aby był on możliwie szczegółowy i pozwolił na określenie profilu danej osoby. Od tego jak rzetelnie będzie przeprowadzony, często zależy sukces dobranej terapii kosmetycznej. Częste pytania dotyczą codziennej pielęgnacji skóry, wcześniej wykonywanych zabiegów kosmetycznych, oczekiwań i stylu życia. Na konsultacji określa się również typ skóry, co również jest bardzo ważne i pozwoli na dobranie zabiegów do typu skóry. Kosmetologia Bydgoszcz zapewnia indywidualne podejście do każdej osoby, która odwiedzi gabinet.

Najbardziej popularne zabiegi kosmetologiczne

Jakie zabiegi można polecić i które z nich cieszą się największym zainteresowaniem? Można tutaj wymienić infuzję tlenową, mezoterapię igłową oraz odmładzanie za pomocą własnej tkanki tłuszczowej. Pierwszy z nich, czyli infuzja tlenowa jest pomocna w celu odmładzania i ujędrnienia skóry, a co ważne, można ją stosować do każdego rodzaju skóry. Panie, które chcą zredukować zmarszczki lub wygładzić skórę, mogą pomyśleć o mezoterapii igłowej. Ten zabieg z zakresu medycyny estetycznej, polega na wprowadzaniu wybranego preparatu w głębokie warstwy skóry. I wreszcie, odmładzanie przy użyciu własnej tkanki tłuszczowej, to sposób na przywrócenie objętości twarzy. Pobrana tkanka tłuszczowa jako naturalny wypełniacz, doskonale zlikwiduje problem braku elastyczności. Kosmetologia estetyczna Bydgoszcz to szansa dla każdej osoby, która chce w sposób naturalny i bezpieczny, poprawić stan swojej skóry.

ZOBACZ

OFERTA ZABIEGÓW

IK Clinic Medycyna estetyczna